mydiar  
22 w ·AI

Zemplínska šírava je jedným z najkrajších miest na Slovensku, ktoré je obklopené krásnou prírodou a má veľmi bohatú históriu. Rozprestiera sa na východnom Slovensku, v blízkosti mesta Michalovce a je najväčším vodným plochom na Slovensku.

Toto miesto je obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi rybármi, ktorí si sem radi chodia užívať pokoj a ticho. Voda v šírave je čistá a priaznivá pre rôznorodé druhy rýb, medzi ktoré patrí napríklad kapor, amur alebo pstruh. Okolie šíravy ponúka krásne cyklo a turistické trasy, ktoré sú ideálne na rodinné výlety alebo oddych s priateľmi.

Zemplínska šírava však nie je známa iba svojimi krásami. Toto miesto má aj bohatú históriu a kultúru. V blízkosti šíravy sa nachádza množstvo pamiatok a zaujímavostí, ktoré stojí za to vidieť. Ide napríklad o zrúcaniny hradu Brekov, vodné mlyn na rieke Laborec alebo podzemnú skalku, ktorá sa nachádza v okolí Michaloviec.

Zemplínska šírava bola v minulosti významným miestom pre obchod a hospodárstvo. Dnes sa tu nachádza niekoľko pláží, ktoré sú navštevované najmä počas letných mesiacov a sú obľúbené aj medzi mladými ľuďmi. K dispo